Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby 

Strata bliskiego to ogromny wstrząs. Nikt ani nic nie jest w stanie zastąpić nam ukochanej osoby. Po jej śmieci przysługuje nam odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Co więcej, rekompensata może być wypłacana nie tylko członkom rodziny zmarłego, ale również innym osobom, które były z nią nieformalnie związane. 

Odszkodowanie za smierc bliskiej osoby
smierc bliskiej osoby - odszkodowanie
Odszkodowanie za smierc rodzica, tescia, brata

Odszkodowanie za śmierć

Odszkodowanie za śmierć rodzica, teścia, brata — Kielce 

Odszkodowanie za śmierć bliskiego to jednorazowe świadczenie pieniężne, które wypłaca firma ubezpieczeniowa podmiotu odpowiedzialnego za zdarzenie. Odszkodowanie ma w pewien sposób zrekompensować straty poniesione przez rodzinę po utracie np. rodzica, teścia, czy brata, który do tej pory pomagał im materialnie. 

Aby uzyskać odszkodowanie za śmierć bliskiego, należy możliwie jak najszybciej zgłosić śmierć w urzędzie stanu cywilnego, uzyskać akt zgonu i zaświadczenie o tym, kto jest odpowiedzialny za dane zdarzenie. 

Twój Bliski poniósł śmierć podczas kolizji drogowej? Powinieneś starać się o odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym! Więcej na ten temat znajdziesz na naszej stronie. Możesz też wysłąć do nas zapytanie, a przeanalizujemy Twój przypadek!

Jak starać się o należności z powodu śmierci bliskiego?

Następnie należy zgłosić się do Instytutu Odszkodowań, który zajmie się dochodzeniem odszkodowania, jakie przysługuje rodzinie za utratę dochodu zmarłego, który był np. żywicielem rodziny. Najlepiej powierzyć taką sprawę profesjonalistom, którzy od lat asystują rodzinom w roszczeniach o odszkodowanie. 

Nasz Instytut Odszkodowań oszacuje wielkość strat materialnych i niematerialnych, które powstały w wyniku śmierci bliskiego. Poza tym ustalimy, które towarzystwo ubezpieczeniowe powinno zająć się wypłatą odszkodowania. W procesie pracy nad uzyskaniem należności zajmiemy się również negocjacją wysokości kwoty z odszkodowania, co jest niezwykle ważne, ponieważ 90% wypłacanych odszkodowań przez towarzystwa ubezpieczeniowe jest świadomie zaniżanych. 

 

smierc bliskiego - odszkodowanie
odszkodowanie za smierc rodzica

Wysokość odszkodowania za śmierć bliskiego 

Trudno jednogłośnie wskazać kwotę odszkodowania, jaka należy się rodzinie ofiary wypadku w pracy lub kolizji drogowej. Zwykle odszkodowania z tytułu śmierci bliskiego wynoszą od kilkudziesięciu do kilkunastu tysięcy złotych. Na wysokość odszkodowania wpływa: wiek zmarłego, jego zarobki, rola w rodzinie, stan zdrowia wnioskujących i wiek osób wnioskujących. Na wypłatę odszkodowania po śmierci bliskiej osoby czeka się do 90 dni. 

Maksymalny czas, w którym możemy starać się o rekompensatę to 3 lata. Wyjątkiem są sprawy związane z zabójstwem. W takich sytuacjach można ubiegać się o świadczenie nawet 20 lat. 

Ubiegasz się o odszkodowanie za śmierć bliskiego?

Instytut Odszkodowań pomoże Ci uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie za śmierć bliskiego, na które zasługujesz. Reprezentujemy rodziny w roszczeniu o odszkodowanie za śmierć, aby zapewnić wsparcie w trudnych chwilach. Skontaktuj się z nami, opowiedz o swojej sytuacji, a zweryfikujemy, co możemy dla Ciebie zrobić.