Odszkodowanie od pijanego kierowcy Kielce

Pijani kierowcy w Polsce to niestety smutna rzeczywistość. Każdego roku na polskich drogach dochodzi do groźnych wypadków, spowodowanych przez osoby pod wpływem alkoholu. Ofiary takich zdarzeń mają prawo ubiegać się o odszkodowanie od pijanego kierowcy. Kielecki instytut odszkodowań oferuje pomoc każdemu, kto ucierpiał przez nieodpowiedzialne zachowanie nietrzeźwych kierujących. 

Sprawdź, jak otrzymać rekompensatę od pijanego kierowcy. Dowiedz się, o jakie świadczenia możesz się ubiegać.

Odszkodowanie od pijanego kierowcy Kielce

Jak uzyskać odszkodowanie od pijanego kierowcy?

Jeśli brałeś udział w wypadku spowodowanym przez osobę nietrzeźwą, zwróć się do firmy ubezpieczeniowej, w której sprawca wykupił OC. Towarzystwo ubezpieczeniowe powinno wypłacić Ci rekompensatę. Zarazem ubezpieczyciel zażąda zwrotu tej kwoty od pijanego kierowcy w ramach tzw. regresu bezpieczeniowego. 

Ponadto sprawca będzie musiał stawić się na rozprawie sądowej w związku z popełnionym wykroczeniem (jeśli stężenie alkoholu w jego krwi wynosiło 0,2-0,5 promila) lub przestępstwem (w przypadku stężenia powyżej 0,5 promila).

A co jeśli kierujący, który prowadził pod wpływem alkoholu, nie ma OC? Jak w tej sytuacji otrzymać odszkodowanie od pijanego kierowcy? Poszkodowany może starać się o uzyskanie odszkodowania z UFG. Procedura przebiega tak samo, jak w przypadku trzeźwego winowajcy bez ważnego ubezpieczenia OC.

  1. Poszkodowany kieruje sprawę do ubezpieczalni.
  2. Ubezpieczyciel gromadzi i przekazuje dokumenty do UFG.
  3. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wypłaca ofierze rekompensatę.
odszkodowanie od pijanego kierowcy świadczenia

Na jakie świadczenia możesz liczyć?

Każdy wypadek komunikacyjny niesie ze sobą określone skutki - majątkowe i osobowe. W zależności od poniesionych przez Ciebie szkód odszkodowanie od pijanego kierowcy może obejmować:

  • pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, dojazdów do placówek medycznych,
  • renta w przypadku inwalidztwa,
  • odszkodowanie za zniszczenie samochodu i inne straty materialne,
  • zwrot pensji utraconej w wyniku dłuższej nieobecności w pracy,
  • zadośćuczynienie za cierpienie fizyczne i psychiczne.

Potrzebujesz pomocy?

Otrzymałeś zaniżone odszkodowanie od pijanego kierowcy? Spotkałeś się z odmową ze strony ubezpieczalni? Zgłoś się do nas. Już w pierwszym tygodniu od podpisania umowy zajmiemy się Twoją sprawą kompleksowo!