Odszkodowania z UFG Kielce 

Sprawca wypadku komunikacyjnego może rozmaicie zareagować. Taka osoba nie zawsze zachowa się prawidłowo. Może np. uciec z miejsca zdarzenia i pozostać nieuchwytną przez dłuższy czas. Nierzadko zdarza się, że kierowca, który spowodował kolizję, nie ma ważnej polisy OC. Na szczęście w takich sytuacjach zachowujesz prawo do świadczeń. Dowiedz się, czym jest UFG i jak otrzymać odszkodowania z UFG.

 

Czym jest UFG?

Pod skrótem UFG kryje się Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja ta wypłaca rekompensaty osobom poszkodowanym w wypadkach, które spowodowali:

  • nieubezpieczeni kierowcy,
  • nieubezpieczeni rolnicy,
  • nieznani sprawcy.

Jak działa UFG?

Dzięki działalności Funduszu ofiary kolizji mogą uzyskać wynagrodzenie szkód pomimo nieodpowiedzialnego zachowania sprawcy. 

Jeśli winowajca nie posiada ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, UFG wypłaci Ci 100% rekompensaty. Będzie ona obejmować szkody majątkowe (np. zniszczone auto) i /lub osobowe (np. uszczerbek na zdrowiu). 

W naszej ofercie znajdziesz również m.in. dopłaty do odszkodowań OC, odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym, czy odszkodowania dla frankowiczów.

A jeśli sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia? W tej sytuacji możesz liczyć na pełną kwotę odszkodowania z UFG, jeśli dojdzie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub gdy doznasz rozstroju zdrowia trwającego powyżej 14 dni. 

Nieco inaczej ma się rzecz ze szkodami majątkowymi. Jeśli np. wykupiłeś ubezpieczenie Autocasco (AC), musisz najpierw zwrócić się do Twojej firmy ubezpieczeniowej, która wypłaci należne świadczenie. Z kolei Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny pokryje jedynie część kosztów.

jak działa ufg?
Jak uzyskać odszkodowanie z UFG Kielce?

Jak uzyskać odszkodowanie z UFG Kielce?

Jak uzyskać odszkodowanie z UFG w Kielcach? Zgłoś się do towarzystwa ubezpieczeniowego, które współpracuje z Funduszem. Ubezpieczyciel ma obowiązek zająć się Twoją sprawą. Poprosi Cię o odpowiednie dokumenty związane z zaistniałym zdarzeniem, a następnie przekaże je do UFG. Z kolei Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ma 30 dni na wydanie decyzji w sprawie wypłaty należnego świadczenia.

Pamiętaj: Jeśli będziesz miał jakiekolwiek problemy z uzyskaniem odszkodowania z UFG w Kielcach, skontaktuj się z nami. Nasz instytut odszkodowań zrobi wszystko, co możliwe, aby Ci pomóc.

Napisz do nas

Sprawca nie miał OC lub zbiegł z miejsca zdarzenia? Zgłoś się do Instytutu Odszkodowań. Pomożemy Ci uzyskać rekompensatę z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.