Odszkodowanie po wypadku samochodowym Kielce

Wypadek samochodowy to jeden z najczęstszych rodzajów wypadków komunikacyjnych w ruchu lądowym. W wyniku tego zdarzenia często dochodzi do poważnych obrażeń ciała u kierowcy czy pasażera. Skutkiem wypadku samochodowego może być również śmierć jednej lub kilku osób. 

Zastanawiasz się, jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym? Nie wiesz, jakie świadczenia Ci przysługują? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasażer Kielce

Brałeś udział w wypadku jako pasażer? Niezależnie od tego, czy jechałeś samochodem z poszkodowanym kierowcą, czy też ze sprawcą - masz prawo ubiegać się o rekompensatę. Jakie świadczenia możesz uzyskać w ramach odszkodowania zdrowotnego po wypadku samochodowym w Kielcach?

Odszkodowanie po wypadku samochodowym jako pasażer Kielce

Nasz instytut pomaga klientom otrzymać m.in.:

  • zadośćuczynienie za ból fizyczny i/lub psychiczny,
  • zwrot kosztów za pobyt w szpitalu, rehabilitację, sprzęt medyczny, wizyty w placówkach prywatnych,
  • odszkodowanie za utracone dochody z powodu przerwy w pracy zarobkowej,
  • rentę wyrównawczą np. z powodu kalectwa wykluczającego z życia zawodowego.

Ważne: Aby otrzymać odszkodowanie zdrowotne po wypadku samochodowym, musisz udokumentować wszystkie poniesione przez Ciebie koszty. Dowody te przedstawisz ubezpieczycielowi, który na ich podstawie powinien wypłacić świadczenie. 

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym Kielce

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym Kielce

Jeśli bliska Ci osoba zginęła w wypadku samochodowym, również możesz starać się o rekompensatę. Przysługuje Ci zarówno odszkodowanie związane z pogorszeniem sytuacji życiowej po śmierci bliskiego, jak i zadośćuczynienie za naruszenie dobra osobistego lub doznaną krzywdę.

Nasz instytut odszkodowań pomoże Ci również zawalczyć o:

  • pokrycie kosztów pogrzebu,
  • rentę alimentacyjną, jeśli zmarły miał obowiązek płacenia alimentów.

 

Zdajemy sobie sprawę, że żadne pieniądze nie wynagrodzą Ci cierpienia z powodu straty ukochanej osoby. Jednak dzięki odszkodowaniu za śmierć w wypadku samochodowym poprawi się Twoja sytuacja finansowa, co z pewnością da Ci i Twojej poczucie bezpieczeństwa. 

Odszkodowanie po wypadku samochodowym - kwota

Zamierzasz starać się o odszkodowanie zdrowotne po wypadku samochodowym w Kielcach? Zapewne zastanawiasz się, jakiej kwoty możesz się spodziewać ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Na wielkość świadczenia wpływa kilka czynników. 

Najważniejszy jest stopień szkody poniesionej przez poszkodowanego. Przykładowo w przypadku rodziny osoby, która zginęła w wypadku samochodowym, firma ubezpieczeniowa weźmie pod uwagę m.in. charakter więzi, częstotliwość kontaktów czy zmiany w sytuacji życiowej człowieka dotkniętego śmiercią bliskiej osoby.

odszkodowanie pow wypadku samochodowym kwota

WAŻNE: Towarzystwa ubezpieczeniowe mogą zaniżać odszkodowania za wypadek samochodowy. Jeśli nie jesteś zorientowany, ile pieniędzy faktycznie Ci przysługuje, skontaktuj się z nami. Przyjrzymy się Twojej sprawie i zrobimy, co w naszej mocy, byś otrzymał sprawiedliwą rekompensatę.