Odszkodowanie dla frankowiczów 

Każdy frankowicz może ubiegać się o odszkodowanie za kredyt. Co więcej, osoby, które zaciągnęły kredyt, mają 10 lat na dochodzenie spraw, ponieważ każda rata kredytu przedawnia się osobno. 

 

Kredyt we frankach — Odszkodowanie i zadośćuczynienie 

Niestabilny kurs franka szwajcarskiego oraz wysokie raty  stały się przyczyną depresji, stresu, stanów lękowych, problemów zawodowych, a nawet utraty pracy, czy rozwodu. 
Nieuczciwy kredyt waloryzowany do franka szwajcarskiego obniżył także standard życia kredytobiorców i w pewien sposób zniewolił ich zawodowo. Z tej przyczyny, frankowicze powinni otrzymać rekompensatę za poniesione szkody majątkowe oraz zadośćuczynienie za negatywne przeżycia psychiczne

Aby zadośćuczynienie bądź odszkodowanie za kredyt we frankach zostało przyznane, kredytobiorca musi wykazać szkodę i wskazać związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy obowiązkiem spłacania kredytu w CHF oraz poprzeć zarzuty odpowiednimi dowodami takimi jak:

  • zaświadczenie lekarskie (np. od lekarza psychiatry),
  • dokumentacja medyczna (np. po zawale z powodu nasilającego się stresu) 
  • inna dokumentacja potwierdzająca wystąpienie nieszczęśliwych w życiu frankowicza okoliczności (zwolnienie dyscyplinarne, akt rozwodowy). 
Kredyt we frankach Odszkodowanie
odszkodowania dla frankowiczow

Pomoc frankowiczom — Jak odzyskać pieniądze od banku?  

Nasz Instytut Odszkodowań świadczy bezpłatną pomoc prawną dla frankowiczów.  Kredytobiorcy, którzy uzyskali już prawomocne unieważnienie lub odfrankowienie kredytu, mogą dodatkowo ubiegać się o odszkodowanie dla frankowiczów. Po wydaniu orzeczenia o winie banku kredytobiorcy mogą wskazać szkody, jakie w ich życiu wyrządziły zbyt wysokie raty, które comiesięcznie były wymuszane przez bank. 

Na podstawie wniosku o odszkodowanie, w którym frankowicze określą rodzaj krzywdy, jakiej doświadczyli wskutek podpisania umowy zawierającej klauzule abuzywne, mogą uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie od banku. 

 

Odszkodowanie dla frankowiczów — Kielce 

Aby dowiedzieć się, jak wysokie może być Twoje odszkodowanie za kredyt we frankach można skorzystać z kalkulatora frankowicza online. Najwięcej można  zyskać przy unieważnieniu umowy kredytu drogą sądową, a także dzięki odfrankowieniu kredytu bez indeksacji. Przykładowo, przy miesięcznych opłatach równych 1409,89 PLN i spłaceniu większej części kredytu, odszkodowanie może wynieść nawet 800 tysięcy złotych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Oferujemy bezpłatną pomoc prawną dla frankowiczów, dzięki której kredytobiorcy będą mogli odzyskać stabilność finansową i cieszyć się życiem bez rat!

pomoc prawna kielce

Masz kredyt we frankach?

Nasz zespół to grono profesjonalistów zajmujących się analizą ryzyka, prawem, a także doradztwem finansowym, który od lat walczą z bankami i pomagają frankowiczom w odzyskaniu środków pieniężnych po podpisaniu abuzywnej umowy kredytowej. Umów się z nami na spotkanie!